Пятница, 15-11-2019, 18:20
 
Начало Каталог файлов Регистрация Вход
Вы вошли как "Гость" · RSS
Меню сайта
Форма входа
Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результаты · Архив опросов

Всего ответов: 76
Каталог файлов
» Файлы » Новини туризму

У Держтуризмкурортів відбувся семінар з питань регулювання у туристичній сфері
[ ]
В Україні налічується 3 п’ятизіркових готелі, 27 - чотиризіркових, 85 – тризіркових, 52 – двозіркових, 32 – однозіркових, без категорії – 843 готелі. Всього в Україні відсертифіковано 1042 готелів та інших засобів розміщення.
Ця інформація була оприлюднена на семінарі-нараді з питань технічного регулювання у туристичній сфері, сертифікації, категоризації об’єктів туристичної індустрії та дотримання вимог Закону України “Про захист прав споживачів” у Державній службі туризму і курортів. Семінар відкрили Голова Державної служби туризму і курортів Анатолій Пахля та Голова Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Олег Висоцький.

Як повідомили на семінарі, по одному п’ятизірковому готелю є в Києві, Донецьку та Дніпропетровську. По сім чотиризіркових готелів нараховується в Києві та Одеській області, по чотири – у Дніпропетровській і Львівській областях, два – у Полтавській, по одному – у Криму, Волинській та Донецькій областях.

За результатами семінару-наради підготовлено проект Меморандуму про домовленість щодо співробітництва між Державною службою туризму і курортів України та Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики.

Проектом передбачено здійснювати спільну розробку нормативних та нормативно-правових актів із питань технічного регулювання у туристичній та курортній сферах та захисту прав споживачів туристичних послуг, сприяти запровадженню на взаємній основі систематичного інформаційного обміну щодо міжнародних актів, Європейських директив, стандартів та інших відповідних документів.

Сторони планують проводити спільні заходи по підвищенню кваліфікації та наданню інформаційних та методичних послуг співробітникам Держтуризмкурортів та Держспоживстандарту й іншим зацікавленим фахівцям, підприємствам, організаціям, суб’єктам господарювання у готельній, туристичній та курортній сферах.

Голова Держтуризмкурортів А.Пахля у своєму виступі на семінарі зауважив, що одним із важливих джерел поповнення бюджету країни може стати туризм, з яким пов’язано близько п’ятдесяти галузей економіки України.

За словами А.Пахлі, розвиток туристичних послуг на сучасному етапі не можливий без перевірки дотримання різних вимог, насамперед щодо якості та безпеки послуг. Саме для оцінки відповідності у сфері послуг застосовується стандартизація та сертифікація. Процедура підтвердження відповідності послуг в законодавчо-регульованій сфері є обов’язковою і передбачає забезпечення безпеки для життя та здоров’я людини, а також майна та охорони навколишнього середовища. На теперішній час роботи з стандартизації та сертифікації у сфері туризму регламентуються низкою Законів України “Про туризм”, “Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності”, “Про захист прав споживачів” та інші.

Голова Держтуризмкурортів зазначив, що головний чинник конкурентоспроможності виробництва у сучасному світі – безпека та якість продукції (послуг). Працюючи в умовах жорсткої конкуренції, підприємство будь-якої форми власності, що не приділяє уваги питанням якості, приречене на банкрутство, бо сучасний ринок – це ринок покупця. Загальні критерії оцінки якості послуг покликані підтримувати рівновагу між тим, що можуть реально запропонувати гостю і між тим, що потребує клієнт і за що він згоден платити. Дотримання стандартів, які розроблені з урахуванням міжнародних вимог, дадуть змогу вітчизняним та іноземним туристам та відпочиваючим бути впевненими у відповідності туристичних послуг до вимог безпеки та якості.

Розвинута національна система сертифікації має захищати споживачів від низькоякісної, а інколи і просто шкідливої для здоров`я продукції (послуг), зауважив А.Пахля.

Голова Державної служби туризму і курортів наголосив, що запровадження сертифікації туристичного продукту, гармонізованого з міжнародними правилами на відповідність вимогам стандартів - необхідна умова інтеграції України у світове туристичне співтовариство.

Категория: Новини туризму | Добавил: stelmashow | Автор: Стельмашов Артем
Просмотров: 437 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz
Категории каталога
Про StelmaShow [7]
Новини туризму [21]
Крим [8]
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика