Пятница, 26-04-2024, 15:04
 
Начало Каталог статей Регистрация Вход
Вы вошли как "Гость" · RSS
Меню сайта
Форма входа
Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результаты · Архив опросов

Всего ответов: 82
Каталог статей
» Статьи » Мої статті

ВТЕКТИ З ІРАКУ?
Артем Стельмашов
Українська газета, № 2 (334) 19-25 січня 2005 р.

Верховна Рада України вже двічі приймала рішення про вивід українського миротворчого контингенту з Іраку. Отже, є підстави вважати, що вивід наших військових таки повинен незабаром відбутися.
За коментарем до рішення Верховної Ради кореспондент «Української газети» звернувся до заступника директора Національного інституту стратегічних дослідждень Олександра Литвиненка.

Експерт передусім наголосив, що не впевнений у тому, що вихід українського миротворчого контингенту з Іраку буде дуже швидким, бо це надзвичайно складна як у військовому, так і насамперед у політичному сенсі операція. Проте він висловив надію, що в цьому році вивід українських військових таки відбудеться.
За словами Литвиненка, введенням миротворчої бригади в Ірак Україна досягла кількох суттєвих результатів, які можна розділити на кон’юнктурні і об’єктивні. Серед кон’юнктурних – поліпшення відносин тодішнього керівництва України з США. Завдяки участі у миротворчому контингенті Україна дійсно поліпшила відносини з провідним світовим лідером, отримала можливість участі в дуже важливій політичній міжнародній операції та налагодити відносини з країнами НАТО, отримала можливість перевірки та вдосконалення військової організації, вирішити суто військові проблеми тощо.
Водночас експерт виокремив суттєві недоліки в цій операції, насамперед те, що Україні не вдалося підкріпити участь у миротворчому контингенті в Іраку отриманням необхідних економічних дивідендів, хоча політолог не впевнений, що це взагалі можна було зробити. Він зазначив, що участь України в миротворчому контингенті в Іраку реально ніяк не позначилася на українській економіці. “Наскільки я знаю, ми дійсно отримали один контракт на переозброєння армії Іраку, але я б не переоцінював його значення. Тут скоріше йдеться про політичні дивіденди у відносинах з США та суто військові дивіденди в перевірці військової організації держави і спроможності виконувати складні завдання”, - сказав він.
Підсумовуючи сказане, він зазначив, що це було загалом правильне рішення, яке треба було приймати і яке загалом пішло на користь Україні.
Коментуючи спекуляції на іракській темі і розігрування “іракської карти” в українській політиці Литвиненко зауважив, що це “цілком природньо. Українцям, як і всім іншим, не подобається, коли війська беруть участь в операціях далеко від дому, де є потенційна суттєва небезпека для життя наших вояків. Це було б просто гріх не використати опозиційним політичним силам. Але це цілком нормальний політичний процес”.
За його словами, в Україні слід чіткіше розповідати про переваги та недоліки участі України в миротворчому контингенті в Іраку, проводити більш активну і результативну політичну та інформаційно-пропагандистську кампанію.

ДО РЕЧІ
68,9% українців вважають, що перебування українських військ в Іраку – це постійні людські втрати і безглузді жертви, свідчать результати опитування, проведеного фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс". 59,1% респондентів переконані, що присутність українських військ в Іраку породжує небезпеку проведення терактів на території України, 51,1% - вважають, що втрати України в Іраку не співвідносяться з перевагами, які вона отримує.
Натомість 36,7% опитаних вважають, що перебування українських військ в Іраку – це добрі контракти для військовослужбовців, 24,7% вважають, що це дає можливість отримати Україні вигідні економічні контракти на відновлення іракської економіки, 23,8% респондентів переконані, що перебування українських військ в Іраку дає можливість Україні підвищити свій міжнародний авторитет, а 23,5% - що це дає можливість військовослужбовцям підвищувати свою кваліфікацію та боєготовність.
При цьому лише 21,5% опитаних вірять, що перебування українських миротворців в Іраку є внеском в міжнародну боротьбу з тероризмом, 14,9% - що це полегшить в майбутньому вступ України до Євросоюзу, 10,9% - що це допоможе збереженню дружніх відносин з Польщею. Що ж до подальшого розвитку стосунків України з Іраком, то переважна більшість опитаних вважають, що вони мають розвиватися виключно в гуманітарній площині.

При підготовці статті були використані матеріали інформаційного агентства УНІАН.

Категория: Мої статті | Добавил: stelmashow (15-07-2006) | Автор: Стельмашов Артем
Просмотров: 633 | Рейтинг: 0.0

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz
Категории каталога
Мої статті [35]
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика