Пятница, 15-11-2019, 18:47
 
Начало Каталог статей Регистрация Вход
Вы вошли как "Гость" · RSS
Меню сайта
Форма входа
Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результаты · Архив опросов

Всего ответов: 76
Каталог статей
» Статьи » Мої статті

НАС НЕ ПОДОЛАТИ?
Артем Стельмашов
Українська газета

21 травня у Києві відбудеться фінал конкурсу "Євробачення-2005". Україна одержала право на його проведення після перемоги Руслани на "Євробаченні-2004" у Туреччині. Планується, що для участі в «Євробаченні» до Києва прибуде близько 40 делегацій, 5-10 тисяч глядачів та більш як дві тисячі представників ЗМІ.
27 лютого відбувся фінал відбіркового конкурсу на участь у “Євробаченні-2005”, на якому голосуванням телеглядачів було вирішено, що Україну на цьому конкурсі представлятиме івано-франківський гурт “Гринджоли”, який не брав участі у відборі до конкурсу. За гурт проголосували 2 тис. чоловік. «Гринджоли» з піснею революційно-помаранчевого Майдану «Разом нас багато» трохи випередили Ані Лорак, яка вважалася головною претенденткою на перемогу у всеукраїнському відбірковому конкурсі.
Та істерія, яка почалася після цього напевно золотими літерами буде вписана в історію «Євробачення» в Україні. Події розгорталися як у дешевому детективі. Але все по порядку…

ФАЛЬСИФІКАЦІЯМ – НІ!

28 лютого, наступного дня після українського відбору Ані Лорак заявила телеканалу “1+1”, що не виключає, що голосування у відбірковому турі на "Євробачення" було підтасовано.
За її словами, якби “хоч якась людина її запевнила, що все було справедливо, тільки тоді б вона повірила, але, на жаль, ніхто сказати цього не може… Я не хочу грати в політику. Я творча людина, і перемагати повинна музика, мистецтво... Я буду шукати ті місця, де мене будуть шанувати і любити".
Продюсер співачки Юрій Фальоса повідомив "Українській правді", що у час, відведений для голосування, люди "по жодному з телефонів додзвонитися не змогли. Що ж стосується СМС-голосування, то в ці хвилини було заблоковано номер. Те ж було з "Тартаком" і з іншими групами". За його словами, це або технічна проблема, або "установка". Якщо це технічна проблема, то, на його думку, "про неї мають заявити офіційно й принести вибачення" як Ані Лорак, так і іншим виконавцям.
Проте Фальоса заявив, що не буде домагатися переголосування: "люди, фіналісти, хотіли бачити реальні свої шанси… Людям потрібна правда, нехай перемагають "Гринджоли".
Він також сказав пізніше, що як професіонал вважає, що “Гринджолів” за допомогою професіоналів шоу-бізнесу можна підготувати до конкурсу за два місяці, щоб гідно представити Україну на “Євробаченні-2005” у травні. Продюсер зазначив, що "якщо ми будемо продовжувати суперечки з переголосуванням, ми ризикуємо залишитись без нашого представника на "Євробаченні".
Крім того, Фальоса заявив: "Ми за тиждень до конкурсу чули, що буде зроблено все, щоб відсторонити Ані Лорак, тому що вона підтримувала Віктора Януковича під час виборчої кампанії”.

МАХІНАЦІЯМ – НІ!

Майже одразу в дискусію включилися і представники політичних сил з “нової опозиції”. Як же можна втрачати такий шикарний привід “засвітитися”!?
Так, заступник голови партії “Трудова Україна” Олександра Кужель розповсюдила коментар, в якому йдеться, що група, яка не брала участі у відбіркових турах і пісня якої була одним з гімнів помаранчевої революції, вийшла у фінал конкурсу завдяки "протекції" віце-прем'єра Томенка, що є грубим порушенням правил конкурсу і, за її словами, “дуже схоже на корупцію. Такого не було навіть за часів Кучми, до яких так завзято апелювала колишня опозиція”, заявила вона. За словами Кужель, фінал відбіркового конкурсу "Євробачення" довів, що “правила гри легко можна змінити під час самої гри. Очевидно, це стосується не тільки перших управлінських рішень влади, тепер принцип політичної доцільності буде перенесено і на шоу-бізнес”.
Також Кужель доводила, що права голосу були позбавлені усі, хто не мав мобільного телефону, оскільки звичайна телефонна лінія не працювала, і голосування відбувалося лише за СМС-ками. Вона заявила, що це є грубим порушенням і запропонувала результати фіналу конкурсу вважати недійсними і провести повторне голосування.
Перемога “Гринджол” стала інформаційним приводом для того, щоб нагадати про своє існування ще одному політику – керівнику Християнсько-демократичної партії України Віталію Журавському. Його партія теж виступила з вимогою переголосування фіналу відбірного конкурсу до "Євробачення-2005".
На його думку, при проведенні фіналу 27 лютого були допущені серйозні порушення. Він нагадав, що за три дні до фінальної частини за пропозицією Томенка були додатково включені чотири конкурсанти, які не брали участі у попередніх етапах і цим було порушено умови проведення конкурсу, встановлені ще влітку 2004 року.
Крім того, за його словами, у речитативі пісні гурту-переможця “Гринджоли”, який починається зі слів "Разом нас багато", міститься “відверта політична пропаганда, що заборонена Європейською мовною спілкою та організаторами конкурсу “Євробачення”.
Журавський також виступив з вимогою змінити склад Оргкомітету національного конкурсу “Євробачення” та відсторонити Томенка з посади співголови Оргкомітету.
Користуючись нагодою, лідер ХДПУ заявив, що його партія поставить питання перед Президентом України Віктором Ющенком щодо відповідності Томенка посаді віце-прем'єра, а також закликав Верховну Раду висловити головному гуманітарію країни недовіру.

ПОНЯТІЯМ – НІ!

Це не анекдот. В ефірі телеканалу НТН Віктора Януковича спитали, чи буде він вболівати на Євробаченні за “Гринджоли”. Екс-кандидат у президенти відповів: «Я не знаю глибини цього процесу. Але те, що я чую від людей, багато хто каже, що це рішення було несправедливе».
Ведучий перебив його і спитав, що він відчуватиме як громадянин, і Янукович відповів: "Я як громадянин обов’язково буду вболівати, я обов’язково буду відстоювати інтереси громадян України".

НІ – БРЕХНІ!

Технічний директор компанії "Солво Інтернешнл", яка проводила СМС-голосування, Павло Кравчук заперечив можливість підтасування голосування і заявив, що результати відповідають дійсності.
Він підтвердив, що не всі СМС-повідомлення, відправлені глядачами протягом 20 хвилин голосування в прямому ефірі ввечері в неділю, надійшли вчасно і були зараховані.
Кравчук повідомив, що тоді були зараховані тільки голоси з тих телефонів, на які були відправлені СМС-повідомлення, що підтверджують факт голосування.
Однак він наголосив, що “вся тенденція зводиться до того, що переміг номер 19” (гурт "Гринджоли").

ЮЩЕНКО – ТАК!

28 лютого Президент України Віктор Ющенко привітав гурт “Гринджоли” з перемогою у фіналі відбіркового туру для участі у пісенному конкурсі "Євробачення-2005". Про це повідомила прес-служба президента.
У телефонній розмові з учасниками гурту Ющенко побажав їм достойно представити Україну на ювілейному "Євробаченні". За словами президента, нині символом України є Майдан, а одним із символів Майдану стала пісня “Гринджолів” "Разом нас багато", яка в дні Помаранчевої революції об'єднувала людей і вселяла віру в перемогу.
Ющенко висловив думку, що саме об'єднувальна роль цієї пісні зробила її популярною, і 27 лютого більшість українців голосували не лише за улюблену композицію, а й за нову Україну, за сподівання на зміни. Президент наголосив, що українська влада хоче, аби "Євробачення" дало нагоду світові побачити нову Україну, яка стала на шлях важливих реформ. У зв'язку з цим він відзначив високу відповідальність, що лягає на групу.

МИ – НЕ БИДЛО!

Таки так. В усякому разі, виглядати українське «Євробачення» має більш-менш пристойно. Гроші-то на проведення конкурсу знайшли.
Віце-прем'єр-міністр України Микола Томенко повідомив, що Кабінет міністрів готовий виділити додатково ще 36 млн. грн. на фінансування проведення міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення-2005” в Україні.
Він нагадав, що державним бюджетом 2005 року на “Євробачення-2005” передбачалося виділення 31 млн. грн. За словами Томенка, кошти є, але їхнє використання дещо призупинене для вирішення головної проблеми – щоб вони "не загубились по дорозі від однієї до іншої структури".
Він також відкинув усі звинувачення на свою адресу щодо втручання у голосування і зазначив, що система голосування розроблялась раніше і він не мав до цього ніякого відношення.
Томенко наголосив, що критика з вуст колишнього керівництва Національної телекомпанії України є взагалі дивною і зазначив, що уже існував документ про перенесення конкурсу “Євробачення” з України в іншу країну. Але завдяки півторагодинній розмові за участю Ющенка і представників Європейської мовної спілки дане питання вдалося зняти.
Віце-прем'єр заявив, що робота НТКУ була спрямована "на одного виконавця". "Я жалію симпатичну співачку Ані Лорак", яку всі "політичні невдахи" хочуть використати у своїх цілях”, - сказав Томенко. Він висловив сподівання, що продюсери співачки це розуміють.

МИ – НЕ КОЗЛИ?

2 березня близько 30 представників громадської організації “Українська соціал-демократична молодь” пікетували прес-конференцію гурту “Гринджоли”.
Пікетувальники виступили проти перемоги гурту у фіналі відбору до “Євробачення-2005” і вимагали, щоб Україну на конкурсі представляла Ані Лорак.
Пікетувальники тримали плакати з гаслами "Євробачення! Ані Лорак!", "Ані Лорак - ми за тебе!", "Конкурсу - ганьба", "Євробачення! Ані Лорак! Так!".
Співаки гурту “Гринджоли” привітали пікетувальників та деякий час поскандували разом з ними “Ані Лорак!”.

МИ – УКРАЇНИ ДОНЬКИ І СИНИ

Молодці “Гринджоли”. Виявилися сміливими: на прес-конференції президент “Ukrainian Records”, промоутер групи Андрій Даховський заявив, що “Гринджоли” не бояться переголосування результатів конкурсу.
Він зазначив, що "якщо ми потрапили і перемогли ми раді цьому і якщо буде рішення про повторне голосування, ми просто ще раз виступимо".
Даховський зауважив, що "ми не ініціювали потрапляння на “Євробачення-2005” і готові одержати підтвердження нашої перемоги".

ЗАРАЗ ЧИ НІКОЛИ

Віце-прем'єр-міністр України Микола Томенко пояснив результати фіналу українського відбіркового туру "Євробачення-2005" тим, що пісня „Разом нас багато” стала справжнім гімном Помаранчевої революції.
“Звичайно, можна дебатувати про музичний рівень самої групи, але ця пісня – безперечний хіт України 2005 року”, - вважає віце-прем'єр. На його думку, оскільки „Євробачення” – це конкурс перш за все пісень і країн, тому єдиною, найбільш конкурентною в цьому році на конкурсі „Євробачення” може бути пісня-гімн Помаранчевої революції, на яку чекає європейський глядач”.
Томенко переконаний, що за допомогою відомих представників українського шоу-бізнесу пісня гурту „Ґринджоли” буде “обрамлена” в такий спосіб, що вона стане не лише конкурентною, а й зможе змагатися за призові місця в конкурсі „Євробачення-2005”.
Коментуючи УНІАНу закиди про “протекціонізм” та “особливість умов”, створених для групи, зокрема, те, що за пропозицією самого Томенка групу було включено до фіналу без участі в попередніх етапах, він зауважив, що, справді, це мало місце, але “ми мали б врахувати і той факт, що коли одні учасники конкурсу чесно змагались у студії, інші так само чесно підтримували учасників Помаранчевої революції своїми піснями, і слухали їх так само мільйони”. Віце-прем’єр зазначив, що “критикам варто нагадати, що яким би не був шлях учасників до фіналу, остаточне рішення було за глядачами, і саме вони, а не Томенко чи хтось інший, вирішили долю путівки на “Євробачення” інтерактивним голосуванням”.

ГОДІ ЧЕКАТИ!

Міністр культури і мистецтв України Оксана Білозір позитивно поставилася до того, що на “Євробаченні-2005” Україну представлятимуть “Гринджоли”.
Вона сказала, що “Євробачення” - це конкурс, на якому кожна країна “не показує свій кращий зразок, бо прекрасному нема межі, а кожна країна декларує свій дух… Cьогодні Україну знають як миролюбну країну, гордий народ, який здійснив помаранчеву революцію, і цей дух Європа хоче бачити, як би ми до цього не ставилися”.
Білозір додала, що знайома з багатьма працівниками дипломатичних установ і в Україні, і за кордоном, і коли зустрічається з ними, то часто чує від них: “Разом нас багато”. “Всі співають цю пісню. Я думаю, що іншого виходу в нас немає”, - підкреслила пані міністр.

РАЗОМ НАС БАГАТО

Перед “Євробаченням-2005" група "Гринджоли" змінить текст пісні “Разом нас багато” і перейменує її в “Пісню свободи”, повідомив учасник групи Роман Калин.
Він зауважив, що приспів, скоріш за все, залишиться автентичним: “Саме приспів передає суть композиції вільних людей”. Музикант повідомив, що група серйозно готуватиметься до конкурсу. За його словами, увагу буде приділено поліпшенню "телевізійної картинки", а музика буде записана в найкращих музичних студіях Європи.
З “Гринджолами” разом буде працювати багато стилістів, іміджмейкерів та інших спеціалістів шоу-бізнесу.
Інший учасник гурту Роман Костюк зауважив, що на конкурсі “Гринджоли” прагнутимуть передати "енергетику Майдану".
Президент “Ukrainian Records” Андрій Даховський повідомив, що 11 березня в Польщі виходить диск, що містить оригінальну версію пісні "Разом нас багато". Крім того, на диску буде польська версію трека, яку записали 12 музичних команд Польщі разом з гуртом "Гринджоли". Вже випущена польська версія відеокліпу.
За його словами, для “Євробачення-2005" "необхідна пісня, в якій сконцентрований позитивний заряд, незвичність і часточка етнічної суті країни, яка представляє цю пісню".

НАС НЕ ПОДОЛАТИ!

Коли верстався номер, кореспондент “Української газети” зв’язався з президентом “Ukrainian Records” Андрієм Даховським, аби дізнатися про всі подробиці підготовки хлопців до конкурсу:

- Чи буде змінено текст пісні? Його вже незабаром слід подавати до Європейської мовної спілки…
- Ми працюємо зараз над текстом. Його дійсно треба в найближчі дні представляти в Європейську мовну спілку. Ми незалежно від “Євробачення” працювали над міжнародною англійською версією пісні, яка в будь-якому випадку була б змінена. Пісня збереже всі свої основні ознаки: вона буде спрямована на захист демократії, об’єднання людей, захист свободи. Пісню легко буде впізнати, вона обов’язково збереже свій автентичний приспів: “Разом нас багато – нас не подолати!”. Він обов’язково буде українською мовою, там нічого не зміниться.
Сам текст міняється. Скоріш за все, спочатку буде йти куплет англійською мовою, потім – повторення українською. Кінцеву версію ми якраз у цей момент доопрацьовуємо.
- Чи були вилучені з пісні політичні заклики? Чи залишилося щось від Майдану?
- Я думаю, що у пісні природньо залишиться багато від її оригінальної версії. Все буде легко впізнати. Ми не повністю міняємо пісню. Ми не хочемо її значно змінювати.
- Прізвище Ющенка не буде згадуватися в пісні?
- Не буде.
- Анонсувалося, що “Гринджоли” отримали багато пропозицій щодо гастролей. Куди планує вирушити гурт у найближчий час?
- Передусім у Північну Америку. Це буде тур з тридцяти дев’яти концертів по канадських, американських та деяких європейських містах, зокрема, в Німеччині, Бельгії. Ще Австралія. Це комерційний тур. Він був запропонований і відбулися переговори ще до того моменту, коли стало відомо, що ми беремо участь у фінальному концерті “Євробачення”.
Тепер до цього туру, який планується на червень-липень, будуть додаватися промо-тури, необхідні на підтримку “Євробачення”. Ми зараз над цим інтенсивно працюємо. Мета промо-турів - показати себе в країнах, які будуть брати участь у “Євробаченні”, будуть голосувати, навернути їх у свою віру, закохати в гурт, щоб вони голосували за “Гринджоли”.
- Щодо зміни іміджу самих музикантів. Чи вже підключили іміджмейкерів та стилістів? Хтось працює зараз над самим шоу?
- Зараз нам пропонують свої послуги декілька дизайнерів і стилістів. Ми розглядаємо пропозиції і приймемо рішення, виходячи зі стратегії: передусім пісня, потім – як хлопці мають у цій пісні виглядати, потім – який стиліст, який іміджмейкер може зробити їх саме такими. Це буде визначено наступного тижня.

P.S. У “Гринджолів” запитали на прес-конференції:
- Чому на обкладинці вашого диску зображено яйце?
- Яйце є символом перемоги у революції.

Одразу стало зрозуміло, що хлопці приїхали підкоряти Європу з Івано-Франківська…

При підготовці статті були використані матеріали інформагентства УНІАН.

Категория: Мої статті | Добавил: stelmashow (15-07-2006) | Автор: Стельмашов Артем
Просмотров: 477 | Рейтинг: 0.0

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz
Категории каталога
Мої статті [35]
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика