Пятница, 15-11-2019, 18:07
 
Начало Каталог статей Регистрация Вход
Вы вошли как "Гость" · RSS
Меню сайта
Форма входа
Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результаты · Архив опросов

Всего ответов: 76
Каталог статей
» Статьи » Мої статті

НЄМЦОВ: СИРІ ЯЙЦЯ ЛЕТЯТЬ ДУЖЕ ШВИДКО. ЯК КУЛІ...
Артем Стельмашов, лютий 2005 р.

Чи можливий експорт помаранчевої революції за кордон? Чи може український народ поділитися досвідом боротьби за свої права з братніми народами Росії, Білорусі, Туркмекністану? Наскільки є реальними бажання вітчизняних революціонерів допомогти усім, хто того потребує? Чи все-таки національна специфіка – річ нездоланна і про експорт нашого революційного продукту слід забути?
Кореспонденту “Української газети” вдалося підслухати роздуми щодо вищезазначеного та помаранчевої революції в Україні члена Федеральної політради партії Союз правих сил (Росія) Бориса Нємцова.

КУЧМА “ДІСТАВ” УСІХ. А ПУТІН ЩЕ НІ

Нємцов вважає поки що неможливим проведення "помаранчевої" революції в Росії.
Про це він сказав, виступаючи на міжнародній конференції "Європейські перспективи України – досвід країн Вишеградської групи і Балтії" в Києві.
Політик розповів, що «улюблене запитання до мене на Майдані було таке: «Нємцов, коли поїдемо в Москву робити помаранчеву революцію?» (зізнаюсь чесно: перед початком конференції хотів задати Нємцову питання приблизно такого самого змісту – А.С.).
"Звичайно, нам завидно… Але не буде в нас ніякої помаранчевої революції найближчим часом», - сказав Нємцов.
Він сказав, що революція – це рідкісне поєднання суб’єктивних і об’єктивних факторів. Нємцов вважає, що у помаранчевої революції в Україні було дві причини: «об'єктивна – Кучма всіх дістав. Ну, так дістав, що нема змоги його терпіти. З Медведчуком, Пінчуком, Ренатом, Суркісом. Просто дістав. І діставав він терплячий український народ 10 років… А друга причина – мало того, що дістав, так ще й в останню мить вирішив всіх "кинути", тобто обдурити. І народ зовсім приголомшений тим як нахабно йому сказали: «Ні. Переміг інший» на тлі антигероя Кучми вийшов на вулиці. Тепер подивимося на Росію – Путін декого дістав. Можу сказати чесно – меншість він дістав».
За словами Нємцова, «такого великомасштабного, нахабного експерименту з фальсифікації виборів у Росії не було. Путін дійсно виграв вибори. Ніхто з цим не сперечається. Там були порушення, маніпуляції. Але він виграв. Народ себе обдуреним не відчуває. Таким чином, ані суб’єктивних, ані об’єктивних факторів для помаранчевої революції в Росії немає».
Однак, на його думку, в Росії передумови для проведення помаранчевої революції можуть виникнути. Однак «поки це неможливо», - сумно завершив думку Нємцов.

ЕЙФОРІЇ НЕ МАЄ БУТИ

«У нас в Росії часто дискутують: Росія виграла чи програла від того, що Ющенко виграв. Загальноприйнята відповідь приблизно така: політика Росії провальна, Росія програла. А я вважаю, що це неправильна відповідь. Вона просто неправильна. Правильна відповідь така: демократична Росія виграла, а Росія - авторитарна і імперська – програла», - вів далі Нємцов.
Він зазначив, що «абсолютно не відчуває себе тим, хто програв. Я, наприклад, себе відчуваю тим, хто виграв. Так само, як і мільйони людей – прихильників вільної і демократичної Росії».
Нємцов також розповів, що йому вручили посвідчення учасника помаранчевої революції. І пожартував, що тепер у нього буде право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті в Україні.
Нємцов також відзначив величезний емоційний підйом та ентузіазм українського народу після помаранчевої революції. Проте він наголосив, що ніякої ейфорії не повинно бути.

ОПЕРАЦІЯ «СПАДКОЄМЕЦЬ»

«Мене дуже сильно дивувала безглузда і часто провальна політика Кремля протягом усієї виборчої кампанії в Україні. Я довго думав: чому вони так себе поводять? Говорити, що у Кремлі дурні сидять було б неправильно. Там не дурні люди. Говорити, що вони не розуміють важливості українсько-російських відносин теж неправильно», - зауважив Нємцов.
Відповідь він знайшов після довгих консультацій з кремлівськими чиновниками: «По суті, є дві причини такої поведінки. Перша полягає у тому, що президенту Путіну дуже хотілося б бути для світу лідером усіх слов’янських країн. Уявіть собі, виграв би Янукович. Тоді було б так: є диктатор Лукашенко, білорус, з яким ніхто вітатися не хоче і який є персоною нон-грата, є двічі судимий президент України і є розвідник, в усякому разі не сидів, не до кінця диктатор. Прізвище – Путін. З цих трьох вождів слов’янського світу Путін очевидно займав би для світу найбільш пристойну позицію. А якщо, наприклад, перемагає Ющенко, то Путін таким лідером слов’янським вже не є. Не є і все. Бо Ющенко є прихильником демократичного шляху. Він вважає, що мають виконуватися права людини, що Україна повинна сповідувати європейський вектор і таке інше”.
Нємцов продовжує міркувати: “Друга причина ось у чому. В Україні здійснювалася операція “Спадкоємець”. Ну який вже є. Був президент Кучма, який взяв і якимось неймовірним чином призначив собі спадкоємця. А якщо вже призначив, так ви, народ, будьте люб’язні, проголосувати. А якщо ви не можете проголосувати за такого спадкоємця, то ми вам пояснимо, що ви за нього проголосували. Операція “Спадкоємець” має для Москви абсолютно доленосне значення. У Москві у 2008 році теж будуть вибори. Уявіть собі, Путін призначить спадкоємця, а непокірний російський народ за нього не проголосує. Це ж катастрофа”.
На думку російського політика, якщо говорити у політологічному плані, то, з одного боку, позиція Москви на виборах в Україні - це рецидив імперських пристрастей і амбіцій, а, з іншого, самодержавна свідомість.

НЕ СТАВАЙТЕ В ПОЗУ

За словами Нємцова, в українського народу зараз надто завищені очікування від перемоги в революції. «Люди очікують на диво, що завтра пенсії збільшать втричі, рівень безробіття впаде, чиновники не будуть красти, всім громадянам України видадуть шенгенські візи, приймуть до Євросоюзу і НАТО», - іронічно сказав політик.
«Унікальне вікно можливостей України зараз треба використати повною мірою. Такі питання як інтеграція з Євросоюзом і НАТО можуть бути просунуті протягом цього року дуже далеко, якщо не будуть обмануті очікування більшості людей. Я б дуже хотів, щоб Україні вдалося більше, ніж Росії», - вже більш серйозно запевнив він.
Нємцов вважає, що задача України – «інтегруватися в Євросоюз і при цьому не посваритися з Росією. І на ялинку залізти і сідниці не подряпати. Задача не з легких. Я вважаю, що зовнішньополітичне відомство України має філігранно працювати, щоб з цією задачею впортаися. Природньо, це задача не тільки МЗС, а й, в першу чергу, Президента, Верховної Ради».
Він також зазначив, що доки Путін не привітав Ющенка з обранням на посаду Президента з’являтися в помаранчевому на вулицях Москви було небезпечно. Масштаб міфів навколо нового керівництва України у Москві такий великий, що їхній завал доведеться дуже довго “розгрібати”. Антиющенківська та антиукраїнська пропаганда була настільки могутньою та ефективною, що довести, що Ющенко не американський шпигун і не фашист у Москві дуже важко.
На думку Нємцова, політика Росії щодо України “занадто імперська”. Він вважає, що євроінтеграція України сприйматиметься у Москві набагато болісніше, ніж євроінтеграція Прибалтики та Польщі.
Політик наголосив, що Україні у процесі євроінтеграції “не треба до Росії сідницями повертатися. Зовсім не обов’язково це робити. Можна якось викрутитись. Не слід ставати в позу. По-перше, це неприємно. По-друге, знаєте, коли людина так стоїть вона обеззброєна по суті. Можна ніж у спину отримати”.

ПОВЧАЛЬНА ІСТОРІЯ

Наприкінці зустрічі Нємцов розповів повчальну історію, яка трапилася з ним у Пензі, “дуже бідному місті традиційно комуністичної орієнтації”.
Виступаючи перед мешканцями міста, він сказав, що доки вони голосуватимуть за комуністів, то житимуть у бідності. Після цього встали двоє міцних націонал-більшовиків і стали кидати в нього яйцями.
Нємцов емоційно продовжує: “Кинули не одне яйце, а багато. Я там ухилявся і так, і сяк… Потім там якась бійка розпочалася, міліція прибігла. І всі про мене забули. А я стою – не знаю, що робити. До речі, сирі яйця летять дуже швидко. Мене це дуже вразило. Як кулі… Коли все це заспокоїлося, всі згадали, що я стою на трибуні і так питально на мене подивилися. Я кажу: “Ви знаєте, що трапилося. Комуністи залишилися без яєць, а мені все одно”. Можу сказати, що коли в тебе кидають фарбою чи тортом – це дуже неприємно. І тут дуже важливо, як ти реагуєш. Якби Янукович вивчав історію сучасної Росії, він міг би моїм досвідом скористатися і міг навіть виграти. Та от упав…”

Категория: Мої статті | Добавил: stelmashow (15-07-2006) | Автор: Стельмашов Артем
Просмотров: 445 | Рейтинг: 0.0

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz
Категории каталога
Мої статті [35]
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика