Четверг, 25-04-2024, 09:34
 
Начало Каталог статей Регистрация Вход
Вы вошли как "Гость" · RSS
Меню сайта
Форма входа
Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результаты · Архив опросов

Всего ответов: 82
Каталог статей
» Статьи » Мої статті

УКРАЇНА FOREVER
Артем Стельмашов
Українська газета, березень 2005 р.

Лідер рок-гурту “ВВ” Олег Скрипка під час виборчої кампанії був довіреною особою кандидата у Президенти України Віктора Ющенка в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі.
Співака намагалися використати для своїх цілей і представники опонента Ющенка – Віктора Януковича. Скрипка розповідав, що виступаючи в Луганську, за сценою вони бачили бігборди з написами: "Вибір-2004. Любимо "ВВ", любимо "Океан Ельзи", віримо Януковичу". Тоді рокер заявив, що Янукович порушує авторське та громадянське право, проводячи свою виборчу кампанію.
Скрипка пояснював, чому гурт вирішив підтримати на виборах Ющенка тим, що тодішня влада – "це відсутність української музики на телебаченні, низький рівень нормальної культури, підтримка "фанерної" естради. Рейтинги не на рівні якісної музики, а на рівні кумовства і корупції…Ми не вміємо грати в ці ігри і нам це не цікаво".
Він наголошував, що дружніх стосунків з тодішньою владою у гурту не буде та розповідав, що "ВВ" мали пропозицію від команди Януковича працювати на нього під час виборів. Проте у гурті це навіть не обговорювали.
30 листопада 2004 року, виступаючи з концертом на підтримку Ющенка в Харкові, Скрипка заявив, що Україні “не по дорозі з попсовим урядом”: “Геть попсовий уряд з попсовими музикантами, які грають для нього за гроші, - у них жодних принципів!”.
Кореспондент “Української газети” вирішив звернутися до співака з проханням поділитися думками щодо змін, які відбулися в країні та про те, чи не вважає він і новий уряд чи деяких окремих урядовців “попсовими”.

КУЛЬТУРНА РЕВОЛЮЦІЯ

- Що стало причиною помаранчевої революції?
- Було багато причин. Це, по-перше, як не дивно, культурно-економічний розвиток української держави, суспільства. По-друге, це слабка диктатура кучмівського режиму. Потім дуже неякісна передвиборча кампанія Віктора Януковича, страх людей за майбутнє своє, родини і держави загалом, і присутність потужної і позитивної опозиції.
Моє бачення помаранчевої революції не зовсім таке як, в основному, у людей. Тому що ми були присутні (у виборчій кампанії Ющенка) з вересня і ця революція для нас розтягнулася на три-чотири місяці. Це був поступовий розвиток. Перші паростки таких подій ми бачили і у Львові, і у Києві. Потужно це виглядало і в Сумах.
- Який епізод революції Ви запам’ятали найбільше?
- Мене розпирало від дуже приємних, навіть солодких відчуттів у дуже простий момент. Якось ми замерзли на Майдані, забігли в кафешку біля нього, і вже по телевізору дивилися промови, відігрівалися чайком-кофєйком. Звичайні люди сиділи в кафешці: були й студенти, і молоді альтернативщики, і навіть трішечки п’яні кримінальні елементи. Потім Юля (Тимошенко) там сказала – всі до Адміністрації Президента і тому подібне – всі аплодували у кафешці, всі активно реагували на телевізор. І потім на Майдані співали гімн України. Коли всі в кафешці встали і співали гімн України, це було дуже сильно. Це просто мене дуже силно вразило. Зрозуміла річ, що ми встали. Але встали просто всі, всі співали. Це було дуже потужно.
І паралельно таким солодким моментам були і моменти розчарування. Роль музики, рок-музикантів у помаранчевій революції була дуже велика. Але нашу війну з попсою ми програли. У мене є деяке розчарування.
Але зрозуміла річ, що ми перемогли у революції і все буде позитивно. А от з культурою, мені здається, дійсно проблеми. Ми не можемо зупинитися у боротьбі не тому, що нам це подобається. А тому що нам не подобається кон’юнктура попси, яка перемогла. І ми продовжуємо боятися за наше професійне майбутнє. І за культурне майбутнє України.
- Культурна революція продовжується?
- Вона припинилася. На жаль, культурна революція припинилася десь на третьому-четвертому дні революції.

АРТИСТ НЕ МАЄ БУТИ МІНІСТРОМ

- Ви б хотіли та могли б очолити міністерство культури?
- Ні. Я вважаю, що очолити Міністерство культури повинен чиновник, професіонал, менеджер, адміністратор і культурна людина. Я намагаюся щось читати і дивитися якісь фільми. Але я недостатньо культурна і освічена людина, тому що я концентруюся все ж таки на музиці. Я думаю, що міністр культури мусить бути людиною з широкою освітою. Він має орієнтуватися в усіх галузях культури. Я не розумію цей вибір, чесно кажучи. Не думаю, що міністром повинен бути артист.
- Ви особисто знайомі з Оксаною Білозір?
- Ні, я не знайомий. Тому я не можу ні хвалити, ні критикувати. Я просто не знаю. Я знаю, я бачив те, що вона робить на сцені. Я казав, що до естради не ставлюсь як до мистецтва. Це не є мистецтво, це не є культура. Це бізнес. Ті естрадники, які на сцені – це вдалі бізнесмени. Це однозначно для мене. Білозір же буде продовжувати свою гастрольну діяльність. Тобто, багато часу вона не буде присутня в кабінеті. Мені здається, це є проблемою. Чи тоді будуть працювати заступники? Навіщо тоді міністр, якщо він не буде працювати. Тут є якесь недопрацювання.
- На вашу думку, краще було б якби крісло міністра культури посів чиновник, а не діючий артист?
- Я думаю, це було б нормально. Але невідомо, чому був саме такий вибір. Може, дійсно, це була найкраща кандидатура? Може, дійсно, пані Оксана допоможе підняти українську культуру, може, дійсно, вона розуміє, як це зробити. Може бути. Я не знаю. Там можуть бути технічні моменти, яких ми не знаємо.

УКРАЇНСЬКА “ФІШКА”

- Що зміниться у державі після помаранчевої революції?
- Я не ясновидець. Можу тільки озвучити свої сподівання. Сподіваюся, що буде проведена правильна робота з радіо і телебаченням. Тому що вони найбільше шкоди зробили для суспільства. В тому числі від них постраждав і сам Ющенко, його імідж. І ми, українські артисти, дуже сильно страждаємо. І тут треба буде правильно працювати. Як артиста, мене дуже хвилює рівень смаку, культурний рівень нашої країни: архітектура, музика, кіно і таке інше. Я хочу жити в культурній країні. Я мрію, щоб це взагалі була українська “фішка” – культура. Тільки в цьому ми можемо якось конкурувати з Європою, і з цим входити до Європи.
- Після революції будете більше часу проводити в Україні? Раніше ви багато гастролювали: Росія, Франція...
- Росія вже набагато менше – є свої причини. За кордон мінімум дві-три поїздки на рік. В основному, це Україна.
- Тобто, Україна forever?
- Україна форева. Але зараз ми трохи припинили гастролювати по Україні, бо вже попоїздили. Вже стільки концертів зіграли. Тепер буде невеличка перерва. І слава Богу, бо треба альбомчик зробити.

Категория: Мої статті | Добавил: stelmashow (15-07-2006) | Автор: Стельмашов Артем
Просмотров: 663 | Рейтинг: 0.0

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz
Категории каталога
Мої статті [35]
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика