Пятница, 15-11-2019, 18:19
 
Начало Каталог статей Регистрация Вход
Вы вошли как "Гость" · RSS
Меню сайта
Форма входа
Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результаты · Архив опросов

Всего ответов: 76
Каталог статей
» Статьи » Мої статті

ЕКСПОРТ “ПОРИ”
Артем Стельмашов
Українська газета, № 11 (343) 23-29 березня 2005 р.

Чи збираються над Росією помаранчеві хмари? Чи така вже небезпечна для росіян, як деякі з них її називають, “помаранчева загроза”? Чи прийшла вже в Росії “Пора!”?
Відповіді на ці запитання кореспондент “Української газети” намагався знайти під час візиту до Києва координатора російської “Пори!” Андрія Сидельникова. У столиці України він дав прес-конференцію для ЗМІ і поспілкувався з представниками української “Пори!”, як “жовтої”, так і “чорної”.

ДОСЬЄ

Андрію Сидельникову 29 років. Має вищу юридичну освіту. Займається політикою з 1999 року, був одним з керівників партії “Ліберальна Росія”. Також був спецпредставником Бориса Березовського в Росії. Проте наголошує, що Березовський не має відношення до створення російської “Пори!”
Громадський російський рух “Пора!” - молодіжна опозиційна ініціатива, розпочата в грудні минулого року для просування в Росії демократичних перетворень мирним, ненасильницьким способом за прикладом української Помаранчевої революції.
Сидельников наголосив, що навколо “Пори!” в Росії існує серйозна інформаційна блокада. З перших днів діяльності руху «Пора!» у Росії виявилось, що будь-яка інформація про її діяльність в ЗМІ заблокована цензурою. Єдиним способом її прорвати, координатори руху побачили в проведенні прес-конференції в Києві.
З моменту розповсюдження 10 березня анонса про прес-конференцію в українській столиці, за її заявленими учасниками Андрієм Сидельниковим і Віктором Морозовим було встановлено зовнішнє спостереження. Крім того, Крім того, органами держави був заблокований процес законної видачі цивільного паспорта активісту “Пори!” Морозову, що спричинило неможливість його приїзду до Києва на прес-конференцію, розповів Сидельников.

НЕВБИТІ ВЕДМЕДІ

- Що таке “Пора!” по-російськи?
- “Пора!” – це російський молодіжний протестний рух. Ми запозичили у наших українських друзів назву «Пора!». Ми вирішили, що для Росії ця назва теж підійде. Тим більше, ми на вашому досвіді переконалися, що можна не тільки боротися з корумпованим режимом, але і перемагати. Це додало нам ще більшу упевненість в правоті своїх дій, а саме, в організації такого руху в Росії. Організація поки офіційно не зареєстрована. Дискусії, чи потрібно це робити, ще проводяться.
Ми організувалися 10 грудня під впливом тих процесів, які тоді відбувалися в Україні і, природно, у зв'язку з тим, що нас не влаштовує внутрішньополітична ситуація, яка на сьогодні склалася в Росії.
У Росії відбувається розворот назад до тоталітаризму. У нас обмежуються права і свободи громадян, повністю розгромлені всі ЗМІ. Незалежних ЗМІ залишилося всього декілька газет, жодного телеканалу і радіостанції. Відбувається пропаганда культу спецслужб, мілітаризму в Росії. У принципі, всі антидемократичні процеси, яка здійснює останнім часом російська влада, нас не влаштовують. Відбувається цілеспрямоване знищення малого і середнього бізнесу. Всі заяви влади і президента Путіна про підтримку малого і середнього бізнесу залишаються лише на папері. Насправді, в Росії відбувається експропріація виробництва. Всі ці процеси приводять до відпливу капіталу з Росії, скороченню виробництва і збіднення населення.
У Росії на сьогодні немає жодної по-справжньому опозиційної політичної сили. Всі партії, які на сьогодні зареєстровані, не є опозиційними. З правого флангу, як завжди, відбувається «велика гризня» за портфелі. Як завжди, у нас лідери ділять шкуру неубитого ведмедя, домовитися не можуть. У зв'язку з цим, влада поодинці, потихеньку їх винищує.
- Які цілі і завдання ставить перед собою рух «Пора!»?
- Ми в першу чергу збираємося займатися просвітницькою діяльністю по розвінчанню месіанського образу Путіна і його оточення. Намагатимемося привертати якомога більше громадян Росії до участі в політичному житті. Ми не є політичною партією і не збираємося їй ставати. Ми хочемо об'єднати всі здорові сили, які прагнуть привести Росію до демократії і знівелювати заклики до зміни російської Конституції.
- Скільки членів зараз налічує росіиська «Пора!»?
- Близько 1600 чоловік. Потрібно враховувати, що з 10 грудня пройшло достатньо мало часу. Крім того, ми знаходимося на самофінансуванні.
- Наскільки у вас розвинені регіональні структури?
- У нас поки не дуже велика регіональна мережа, в 17 регіонах. Я думаю, що до кінця року у нас буде представництво в кожному регіоні Росії. У нас є координатори, які ухвалюють рішення про ті або інші кроки. Рішення приймаються консенсусом. І ці рішення доводяться до регіональних відділень.

“БЕРЕЗОВСЬКИЙ Б.”

- Кого ви плануєте підтримувати на наступних президентських виборах в Росії?
- Коли ми дізналися, що колишній прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов оголосив про те, що не виключає можливості висунення своєї кандидатури на виборах, то закликали всі розсудливі сили об'єднатися навколо цієї фігури і підтримати його.
- Чи знає Касьянов про вашу ініціативу і як до неї відноситься?
- Ми не знайомі з Касьяновим. Наскільки мені відомо, він щодня ознайомлюється з пресою. У російську пресу просочилася інформація, що наш рух висловився на підтримку його висунення на президентських виборах. Я думаю, що він в курсі. Але ми лише підтримуємо ініціативу Касьянова. Ніхто не пропонував йому вступати в «Пору!» і очолювати цей рух.
- Чи пов’язана організація зараз з Березовським?
- Ні, жодним чином. Я цю людину знаю особисто. У нас схожі погляди на стан справ у державі. У більшості випадків вони співпадають. Я підтримую особисті відносини з Березовським як фізична особа. Тиждень тому вперше був у Києві. Пішли з друзями вечеряти. Відкриваємо карту напоїв – там коктейль під назвою “Березовський Б.” Я спробував напій, зателефонував Березовському, розповів. Складові коктейлю: мартіні, джин і березовий сік. У Росії такого немає.

БУДИТИ РОСІЮ

- Наскільки популярні в Росії протестні настрої?
- У зв'язку з останніми політичними процесами, які сьогодні здійснює російська влада, все більше і більше людей стають незадоволеними цією владою. В основному, ми хочемо спиратися на молодь. Проблеми в плані притоку активістів у нас не існує. Якщо порівняти Росію сьогодні і Росію дворічної давнини, то відбувається достатньо великий підйом протестного руху.
- Як ви збираєтеся розбудити сплячу Росію?
- Ми використовуватимемо для цього нові технології. Нам буде дуже корисний український, грузинський і сербський досвід. Ми старатимемося переймати його, додаючи свою російську специфіку. Ми відкриті для всіх політичних шарів: у нашому русі представлені як прихильники правих, так і лівих переконань.
- Чи не боїтеся ви тиску з боку російських спецслужб?
- У мене достатньо великий досвід пресингу з боку спецслужб. Організація існує всього декілька місяців. Але вже йдуть дзвінки з погрозами, на сайт приходять листи, щоб ми стримали революційний запал, намагаються вести переговори, чинити тиск. Але не думаю, що нас вдасться залякати. Всіх не пересаджаєш. Я не думаю, що влада піде на це.

БЕЗ ПУТІНА

- Які у вас відносини з молодіжними організаціями СПС, «Яблука»? Чи збираєтеся ви консолідувати опозиційне молодіжне середовище навколо себе?
- Якщо ви вважаєте, що СПС і «Яблуко» – опозиційні партії, то це не так. Говорити про їх опозиційність смішно. У них існують молодіжні рухи, але вони повністю залежать від волі своїх партійних босів, які зайняті тільки діленням портфелів в гіпотетичній новій структурі. Вони себе вже дискредитували. Лідери цих партій повинні відійти на другий план. Повинні прийти нові люди, не забруднені цією міжпартійною метушнею.
Подивіться, на що перетворилася Державна Дума. Це безлика сіра маса людей, які по команді з Кремля голосують за ті чи інші закони. Всі закони власне й пишуться в Адмінстрації Президента. Сподіваюсь, що нові вибори до парламенту 2007 року принесуть зміни. Бо у Думі засилля “Єдиної Росії”, яка “задавила” всі інші фракції.
- Чи є у вас контакти з українською «Порою!»?
- Контакти є. Ми ведемо переговори. Але про якісь конкретні, можливо, сумісні дії, говорити поки рано.
- Чи буде у вас акція «Росія без Путіна»?
- Буде. У вас була акція «Україна без Кучми»? Ми готуємо аналогічну, схожу акцію щодо Путіна.

Категория: Мої статті | Добавил: stelmashow (15-07-2006) | Автор: Стельмашов Артем
Просмотров: 581 | Рейтинг: 0.0

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz
Категории каталога
Мої статті [35]
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика